A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Колупаєва Алла АнатоліівнаКолупаєва Алла Анатоліївна, заступник директора з наукових питань Інституту спеціальної педагогіки та психології імені М. Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України.


Життєве кредо: «Якщо хочеш йти новим шляхом – прокладай його» (Стів Джобс).


Освітянське кредо: «Дитина з особливими потребами, перш за все, дитина, а потім вже особлива» (Л. Виготський).

Меседж до освітян: «Нова українська школа – це кожна школа інклюзивна, а педагог – це вчитель для усіх дітей».


Алла Анатоліївна отримала дві освіти в Київському державному педагогічному інституті імені М. Горького: у 1981 році закінчила навчання на філологічному факультеті, у 1991 році – на дефектологічному факультеті. 

Захистила кандидатську дисертацію з проблем навчання дітей з порушеннями мовлення у загальноосвітній школі у 1998 році.

Здобула науковий ступінь доктора педагогічних наук, захистивши перше в Україні докторське дисертаційне дослідження з проблем інклюзивної освіти (2007).


Коло наукових інтересів пов’язане з освітою осіб з особливими освітніми потребами, а саме з деінституціалізаційними процесами в Україні.


Автор понад 150 публікацій з інклюзивної освіти, серед них навчально-методичні посібники, програми, що рекомендовані Міністерством освіти і науки України для педагогів закладів загальної середньої та вищої освіти, фахівців, які працюють з дітьми з особливими потребами. Розробила низку підручників для дітей з особливими потребами, зокрема «Буквар» для дітей з важкими порушеннями мовлення, «Рідна мова» для дітей із затримкою психічного розвитку.


Очолювала робочі групи з розроблення організаційно-методичного забезпечення інклюзивно-ресурсних центрів, програмно-методичного забезпечення навчання учнів з особливими потребами, критеріїв навчальних досягнень учнів.


Очолювала та була членом журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з інклюзивної освіти (2012-2018).


Нагороджена Почесними грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України; нагрудним знаком «Відмінник освіти», медаллю НАПН України «Григорій Сковорода», має почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».