A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Дмитрієва Ірина Володимирівна

Дмитрієва Ірина Володимирівна, завідувач кафедри технологій спеціальної та інклюзивної освіти державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», доктор педагогічних наук, професор.

Закінчила Слов’янський державний педагогічний інститут у 1988 році.

У 2002 році достроково захистила дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук «Корекція художнього сприймання розумово відсталих підлітків засобами образотворчого мистецтва». 

У 2009 році здобула науковий ступінь доктора педагогічних наук, захистивши дисертаційне дослідження «Корекційні функції естетичного виховання та механізми їх реалізації в старших класах допоміжної школи».

До кола наукових інтересів Ірини Дмитрівни входить проблема освіти дітей з особливими освітніми потребами, зокрема дітей з інтелектуальними порушеннями.

Вона є автором понад 170 науково-методичних публікацій, серед яких: 20 навчальних програм і навчально-методичних матеріалів, зокрема 10 навчальних програм для загальноосвітніх закладів для дітей з психофізичними порушеннями, монографії, методичні та наукові посібники і підручники, статті в наукових журналах та збірниках наукових праць.

І. В. Дмитрієва – науковий керівник проектів «Змістове і методичне забезпечення підготовки корекційного психопедагога до роботи в спеціальних та інклюзивних закладах освіти», «Науково-методичне забезпечення змісту освіти дітей з особливими освітніми потребами», «Створення науково-консультативного центру з питань організації освітнього простору осіб з особливими освітніми потребами в умовах інтегрованого та інклюзивного навчання», «Реалізація концепції ранньої реабілітації та соціалізації дітей з психофізичними порушеннями». 

Була членом журі всеукраїнських студентських інтелектуальних змагань: конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Спеціальна освіта (за нозологіями)» (2018, 2019) та студентської олімпіади (з міжнародною участю) зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за нозологіями) (2016-2019).

У 2010 році пані Ірина стала переможницею конкурсу «Жінка Донбасу» в номінації «Жінка-науковець року». 

Від всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» очікує цікавих зустрічей з творчими небайдужими вчителями, нових вражень, отримання корисної інформації у професійному форматі з питань психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання і практичної реалізації концепції Нової української школи.

Життєве кредо – «Ми приходимо в це життя аби бути щасливими, рухайся та рухай світ!» – підтверджує своїми інтересами: спортивне плавання, подорожі, читання, рукоділля тощо.