A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Харченко Людмила Андріївна – у номінації "Математика"


Харченко Людмила Андріївна – переможниця всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», 

учителька математики Русанівського ліцею м. Києва

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2005 рік.

Педагогічний стаж: 15 років.

Життєве та педагогічне кредо: «Do what you love, love what you do».

Людмила Харченко – талановитий педагог, який тримає руку на пульсі освітніх новацій. Вона переконана, що сучасний світ потребує невпинного руху та готовності до змін.

Особливу увагу в своїй роботі Людмила Андріївна приділяє компетентнісному підходу. Вона впевнена, що навчання має сформувати в дітей здатність практично діяти, застосовувати отримані знання, вміння і навички в різноманітних життєвих ситуаціях.

Для цього вчитель використовує такі педагогічні технології, як тьюторський супровід, фасилітація, СЕН (соціально-емоційне навчання), педагогіка співпраці, проєктна технологія та технологія проблемного навчання. Особливий акцент вона робить на комунікативних (кооперативних) та інтерактивних методах навчання, зокрема груповій роботі.

Набуті учнями знання та навички роботи в команді дають змогу застосувати їх у різноманітних математичних змаганнях та турнірах. Щороку учні пані Людмили із задоволенням беруть участь та демонструють високі результати у Київському турнірі математичних боїв ім. Л. Рубльової, Всеукраїнському турнірі математичних боїв ім. І. І. Ляшка, Всеукраїнському турнірі математичних боїв «Kharkiv Masters», Турнірі Юних Математиків (ТЮМ) тощо.

Також вихованці Людмили Андріївни проявляють свої здібності в індивідуальних змаганнях. За останні три роки вони отримали: 2 срібні медалі на Міжнародній математичній олімпіаді; золоту та бронзову медалі міжнародної олімпіади «Romanian Masters of Mathematics»; 2 золоті та бронзову медалі Міжнародної Жаутиківської олімпіади. А ще 2 дипломи IV, 60 дипломів III та близько 80 дипломів II етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Випускники Русанівського ліцею демонструють високі результати ЗНО (4 місце в Україні за результатами ЗНО-2020 з математики) та вступають на престижні спеціальності в найкращі заклади вищої освіти України та світу.

Людмила Андріївна переконана, що успішний учитель живе одним життям зі своїми учнями, адже дуже важливо бачити їх не тільки на уроках, а й у позакласних заходах: виїзних змаганнях, туристичних походах та байдаркових сплавах. Кожен день дає можливість відкривати разом з учнями нове, відчувати радість співпраці та співтворчості, змінювати світ на краще.

Упевнена, що справжнім професіоналом може стати лише той, хто справді любить справу, якою займається.