A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Кецмур Ольга Василівна – в номінації «Українська мова та література»

Посада, місце роботи: вчитель української мови та літератури Калуського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10-ліцей» Калуської міської ради Івано-Франківської області.

Педагогічне кредо: «Хто осягає нове, плекаючи старе, той може бути вчителем» (Конфуцій).

Ольга Кецмур – вчителька нового покоління, яка не боїться дерзати. Вона жива і щира в емоціях, уміє вести за собою й надихати учнів, розкриваючи перед ними різні грані слова.

Її конкурсний урок довів, що вчителька уміє організувати не лише логіко-понятійне осмислення художнього твору, а й розвивати емоційний інтелект учнів. Цьому сприяли прийоми: використання кольористики на позначення емоцій; виразно-художнє читання тексту; прийом психодрами тощо. Під час уроку Ольга Василівна була учителем, який не домінував і не тиснув, а вміло «запускав» і координував пізнавально-пошуковий процес.

У школі вона впроваджує елементи технологій критичного мислення, інтерактивного, особистісно орієнтованого, перевернутого та змішаного навчання. А ще застосовує прийоми афірмацій, сторітелінгу, яскраві мнемонічні прийоми, техніку скрайбінгу, залучає учнів до активних мовознавчих рольових ігор та експериментів.

Ольга Кецмур убачає колосальний потенціал у Новій українській школі. Переконана, що для успішної реалізації завдань НУШ дуже важливими є ідейність та вмотивованість педагогів, їхня віра в те, що вони роблять.Ольга Василівна цікавиться інноваційними процесами в українській освіті, тому й долучилася до обговорення навчальних програм для основної школи на порталі EdEra.

Вона прагне дізнаватися про новітні методики і прийоми, вчитися їх впроваджувати в освітній процес, а також завжди залишатися учителем, який здатний торкатися дитячих сердець.

Серед її досягнень – перемоги у різноманітних конкурсах. У конкурсі «Учитель року» Ольга Василівна вперше взяла участь у 2012 році, зупинившись на міському етапі. Аби підкорити всеукраїнський рівень їй знадобилося шість років наполегливої роботи і самоосвіти.

Наприкінці цьогорічних змагань пані Ольга напише на Facebook-сторінці: «Брала участь в конкурсі, щоб подолати свою вершину, перемогти свої слабкості… Так, я перемогла, але свою вершину ще не здолала». У неї ще багато непідкорених вершин. Серед них – прагнення реалізувати себе в ролі письменниці. На творчість її надихають читання книг, заняття йогою та мандрівки горами.

Та найбільше вчителька пишається успіхами своїх учнів щодо самореалізації у житті. Радіє з того, що, користуючись сковородинською філософією, може направляти дітей на путь їхнього самоутвердження, що, виконуючи своє земне призначення, вони стають щасливими.