A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Фінал відбору українських команд в ініціативі EUREKA Globalstars

Опубліковано 14 січня 2021 року о 16:25
15 /01 п'ятниця 14:00
15 /01 п'ятниця 19:00
подію завершено




15 січня 2021 року о 14:00 відбудеться фінальний пітч двох команд фіналістів національного відбору (EcoTyre та 482.Solutions), які успішно подолали два етапи відбору (на платформі програми «Smartsimple EUREKA Platform» і національній платформі Українського фонду стартапів)  та дійшли до фіналу. 

Початок: 14:00

Платформа проведення: ZOOM

Трансляція: на офіційному YouTube-каналі Українського фонду стартапів та Facebook-сторінці МОН.

 Учасників двадцятого Pitch Day  (другого ювілейного) привітають:

  • Микола КИЗИМ, перший заступник Міністра освіти і науки України;
  • Юлія БЕЗВЕРШЕНКО, генеральний директор директорату  науки та інновацій, представник групи високого рівня Міжнародної інноваційної науково-технічної програми EUREKA від України.

1-й проєкт – EcoTyre.  Міжнародний консорціум, який складається з учасників із трьох країн – України, Сінгапуру та Туреччини. Команда займається розробкою повної системи моніторингу поводження з відходами на основі спостереження за Землею. Інноваційна послуга включатиме інструмент штучного інтелекту AI для виявлення незаконних звалищ на супутникових знімках у великих районах.  Також  планується розроблення інструменту, який дозволить здійснювати моніторингу впливу на довкілля та розвитку звалища, а  згодом і для виявлення небезпек та оцінки мінімізації його впливу на навколишнє середовище.

2-й проєкт – «Досягнення сталого життя за допомогою наскрізного відстеження енергії на блокчейні (482.Solutions)». Українська компанія 482.Solutions (займається розробкою програмного забезпечення, що спеціалізується на інноваційних рішеннях із використанням децентралізованих технологій) спільно із сінгапурськими партнерами планують створити новий продукт, який дозволить власникам нерухомості відстежувати, автоматизувати та враховувати свої цілі щодо енергетичної стійкості, продавати чисту енергію своїм орендарям та експлуатувати вуглецево нейтральні зарядні станції.

Довідково.

EUREKA Globalstars – це міжнародна ініціатива, яка дає змогу командам українського бізнесу, наукових установ та закладів вищої освіти взяти участь у спільному конкурсі проєктів між Сінгапуром та 14-ма країнами-членами EUREKA.  Україна приєдналася до ініціативи в червні минулого року.

Усього на перший етап відбору від України було надіслано 33 заявки, з них лише 3 змогли побороти критерії прийнятності Міжнародної інноваційної науково-технічної програми EUREKA. Вони уклали консорціумні договори  та отримали можливість брати участь у конкурсі на національному рівні. Критеріям прийнятності мали відповідати всі учасники створеного міжнародного консорціуму.

Основним правилом Програми EUREKA є «гроші не перетинають кордон». Тому кожний учасник новоствореного міжнародного консорціуму має отримати зацікавленість та підтримку своєї країни в реалізації інноваційного проєкту – пройти національний відбір і бути оціненим незалежними інвестиційними експертами.

Команди-фіналісти мають продемонструвати високий потенціал глобального комерційного успіху своїх інноваційних розробок. Після оцінювання та фінального пітчу на національному рівні формується список від країни з рейтингом проєктів-учасників, який передається до Асоціації Програми EUREKA для формування загального рейтингу проєктів конкурсу. За цим рейтингом на багатосторонній узгоджувальній нараді між усіма національними інституціями ініціативи EUREKA Globalstars та представниками Програми EUREKA буде ухвалено остаточне рішення щодо переможців конкурсу та надання їм фінансової підтримки. 

Узгоджувальна нарада запланована на кінець січня 2021 року. Проєкти, які матимуть позитивне рішення від усіх учасників узгоджувальної наради, будуть номіновані на одержання лейбла Програми EUREKA й зможуть розпочати свій проєкт.

Нагадуємо, МОН працює над удосконаленням законодавчої бази для розвитку наукової сфери.