A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Павло Хобзей відвідає Берегово для відкриття пришкільних мовних таборів, що об’єднають учнів українського та угорського походження

Опубліковано 15 серпня 2018 року о 11:50
16 /08 четвер 13:45
16 /08 четвер 14:45
подію завершено
Закарпатська область, с. Великі Береги

16 серпня у Великоберезькій двомовній ЗОШ І-ІІІ ступенів (с. Великі Береги, що за 10 км від Берегово) відбудеться офіційне відкриття програми GoCamp-Закарпаття за участі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, директора громадської ініціативи GoGlobal Оксани Нечипоренко, керівника RELO Office при Посольстві США в Україні Джона Сільвера.

За час проекту 700 дітей з 10 шкіл міста Берегово та Берегівського району – як угорці, так і українці – спільно працюватимуть над соціальними проектами, долатимуть мовні та культурні бар’єри та відвідають екскурсію Львовом.

Початок заходу: о 13:45

Для журналістів передбачено трансфер Ужгород – Великі Береги.

Докладніша інформація: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596.

Довідково:

З 13 до 23 серпня в місті Берегово і Берегівському районі Закарпатської області для угорських та українських школярів реалізовується програма GoCamp – пришкільні мовні табори за участі іноземних волонтерів та українських менторів. Ініціатори програми – Міністерство освіти і науки України та громадська ініціатива GoGlobal за підтримки посольства США.

Культурна ізоляція угорської меншини на Закарпатті заважає дітям угорського походження природньо розвиватися на території України, бути вільними у виборі місця подальшого навчання, а в перспективі – роботи, та зменшує можливості для отримання якісних соціальних та медичних послуг.

З прийняттям нового Закону «Про освіту» частка предметів, що викладатиметься українською в школах з мовою навчання національних меншин, має збільшитися. Це покращить шанси кожної дитини на успішну самореалізацію. Однак постає питання, яким чином ми можемо підтримати угорські громади в Україні та зблизити їх з українською культурою та мовою?

GoCamp у школах Закарпаття стане першим кроком до об'єднання українських та угорських школярів. Спеціально розроблена програма табору передбачає спілкування англійською. Протягом табору з дітьми працюватимуть іноземні волонтери та українські ментори, які спільно з вчителями на 10 днів зануряться в міжкультурний та мультимовний світ.

Участь у проекті безкоштовна.