• A-
    A+

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо оновлення системи пріоритетних напрямів у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності»

Опубліковано 16 вересня 2024 року о 19:00
МОН пропонує для громадського обговорення проєкт ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо оновлення системи пріоритетних напрямів у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оновлення системи пріоритетних напрямів у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності».

Законопроєктом передбачено зокрема:

1️⃣ впорядкування системи пріоритетних напрямів, яка є занадто розгалуженою.

Оновлена система передбачатиме визначення пріоритетних напрямів розвитку науки і технологій, які затверджуються на рівні закону на довгостроковий період (6 років), та пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що визначаються постановою Кабінету Міністрів України, на середньостроковий період (3 роки).

Пріоритетні напрями інноваційної діяльності визначатимуться Кабінетом Міністрів України в стратегічних документах державної політики щодо розвитку сфери інноваційної діяльності в Україні у вигляді переліку галузей, яким надається підтримка, як пріоритети в секторах економіки зі значним інноваційним потенціалом.

Закон України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» передбачено визнати таким, що втратив чинність, розгалужена система пріоритетних напрямів інноваційної діяльності (стратегічних та середньострокових загальнодержавного, галузевого і регіонального) рівнів припинить існування.

2️⃣ зміни у фінансуванні наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок за пріоритетними напрямами.

Передбачено визначити, що відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і технологій за пріоритетними тематичними напрямами наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок здійснюватиметься виконання досліджень і розробок, фінансування яких відбувається за кошти державного бюджету на конкурсній основі, тоді як базове фінансування основної діяльності наукових установ та наукових досліджень закладів вищої освіти, отримане за результатами атестації, має здійснюватися без обмеження їх тематики пріоритетними напрямами.

При цьому, для Національного фонду досліджень України має бути передбачено можливість фінансувати фундаментальні дослідження, тематика яких не обмежується пріоритетними напрямами.

3️⃣ удосконалення механізму оновлення пріоритетних напрямів.

Формування нових пріоритетних напрямів має відбуватися на основі результатів прогнозно-аналітичних (форсайтних) досліджень, які проводитимуться установами, відібраними на конкурсній основі, серед закладів вищої освіти, наукових установ, інших установ, підприємств та організацій, що мають відповідний кадровий потенціал та досвід проведення прогнозно-аналітичних досліджень.

Кабінетом Міністрів України має бути визначено порядок формування пріоритетних напрямів на основі прогнозно-аналітичних досліджень.

Формування оновленого переліку пріоритетних напрямів, спрямованих на повоєнну відбудову України, за новим порядком передбачено після завершення воєнного стану в Україні.

Зауваження та пропозиції до законопроєкту просимо надсилати до 03 жовтня 2024 року на електронну пошту: [email protected]. (Петровський Андрій Іванович, керівник експертної групи з питань державно-приватного партнерства директорату інновацій та зв’язків науки з реальним сектором економіки Міністерства освіти і науки України).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux