Європейський Центр ім.Вергеланда (EWC) впроваджує проекти в Україні з 2012 року у тісній взаємодії з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи — з метою розвитку демократичного врядування у школі, активізації участі шкільної молоді у житті школи та громади, зміцнення громадянського суспільства та сприяння діалогу і єдності між різними регіонами України.

Розпочинаючи свою діяльність в Україні, EWC розробив програму з активізації участі молоді у житті школи та громади, пілотний тренінг в рамках якої відбувся восени 2013 року у Ласпі (АР Крим). У зв'язку з подальшим розвитком подій в Україні, продовження реалізації програми було призупинене.  

Незважаючи на те, що ситуація в Україні продовжує бути напруженою, в державі відбуваються позитивні демократичні зміни, які вимагають підтримки міжнародного товариства. У сфері освіти особливої ваги набирає питання демократичного врядування у навчальних закладах й розвиток демократічної культури у школі. З огляду на це, наприкінці 2014 року EWC поновив свою діяльність в Україні.

Наверх