Закордонним українцям 

Іноземець українського походження може отримати освіту в українському вищому навчальному закладі з таких дисциплін, як:

 • педагогічна освіта;
 • мистецтво;
 • гуманітарні науки;
 • журналістика та інформація;
 • соціально-політичні науки.

Іноземці мають право навчатися за тими ж умовами, що й громадяни України, в тому числі й за державним замовленням. Кожного року на навчання іноземним українцям виділяється 1000 стипендій за рахунок українського державного бюджету.

Навчання закордонних українців в рамках такої програми проходить у 200 вищих навчальних закладах України, якці мають відповідну ліцензію за всіма спеціальностями, окрім медичної.

Укладено угоди з: Болгарією, Литвою, Молдовою, Польщею, Румунією, Словаччиною, Угорщиною. Ці країни надають державні стипендії на навчання іноземних українців.

Після закінчення бакалаврату, закордонні українці можуть продовжити навчання за рівнем спеціаліста чи магістра на конкурсній основі після фахових вступних екзаменів. Якщо вони не витримали відповідний конкурс, тоді є можливість продовжити навчання на договірних засадах (контракт), так само як і українські студенти. 

Перелік документів на навчання подається до українського Посольства до 1 березня, підшитий та зібраний в окремій папці. Це має бути:

 1. аркуш з переліком всіх документів, зібраних у справі;
 2. анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотокарткою, прикріпленою у правому верхньому куту анкети;
 3. копії сторінок паспорта, з вказаним громадянством та пропискою;
 4. копія свідоцтва про народження або посвідчення закордонного українця кандидата;
 5. копія посвідчення закордонного українця батьків кандидата (за потребою);
 6. копія документа про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, та отриманим по них оцінкам (балам) (учні шкіл надають довідку зі школи про навчання у випускному класі з оцінками за півріччя, завірену директором);
 7. лист-рекомендація українського національного культурного товариства;
 8. інші документи (за потребою).

Документи мають бути в копіях українською мовою (російською) або перекладені на ці мови та завірені в Посольстві України.  

Структура розділу:

Наверх