Напередодні Дня працівників освіти Міністр Лілія Гриневич зустрілася із переможцями та лауреатами всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017», які вибороли першість у чотирьох номінаціях: «Початкова освіта», «Біологія», «Інформатика» та «Музичне мистецтво», та вручила їм почесні нагороди.

За значний особистий внесок у виховання підростаючого покоління та високий професіоналізм учителів нагороджено Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, а також грамотами Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».

«Я пишаюся вами. Ваша перемога, в яку вкладено багато часу, нервів і сил, гідна великої поваги. Сьогодні ви є прикладом сучасного прогресивного вчителя, який має інноваційність, харизму і той неспокій духу, що спонукає брати участь у конкурсних випробуваннях. Перемога в конкурсі «Учитель року» підвищує ваш статус і дозволяє ділилися досвідом із колегами, поширювати ідеї Нової української школи», – наголосила Лілія Гриневич.

Міністр запросила учителів до розмови. Насамперед йшлося про ухвалений Закон України «Про освіту». За її словами, закон про Нову українську школу – школу компетентностей, передбачає не тільки новий зміст, а й методи навчання.

«Усі розуміють: без учителя ці ідеї можуть залишитися на папері. Навіть за наявності нових стандартів та підручників. Тому запрошую вас до команди реформаторів шкільної освіти. І я дуже хочу, щоб ви стали агентами змін», – зауважила Лілія Михайлівна.

Учителі активно ставили запитання з приводу тих процесів, які розпочаті в освіті. Обговорили оновлення навчальних програм, упровадження дванадцятирічного навчання й профільної школи, особливості STEM та інклюзивної освіти, питання довіри до школи, зокрема з боку батьків.

Окремо зупинилися на вдосконаленні організації конкурсу «Учитель року». Наприклад, учителі запропонували не оприлюднювати відеоматеріали конкурсних випробувань до завершення конкурсу. Це, на їхню думку, має забезпечити об’єктивність оцінювання та рівні умови для кожного з конкурсантів.

Про те, що більшість учителів початкових класів підтримують зміни в освіті зазначила вчитель початкових класів Коростенської міської гімназії Житомирської області Тетяна Біжан: «Більшість учителів початкових класів готові до змін, які нас чекають. Ми дивимося в майбутнє з оптимізмом. Я упевнена, що Нова українська школа дасть нам змогу проявляти свою творчість».

Наверх