Світлана Омельченко: Вижити мало – потрібно підтверджувати авторитет вишу Місто Слов’янськ на Донеччині у 2014 році стало однією з перших «гарячих точок» війни на Сході країни. Викладачі і студенти Донбаського державного педагогічного університету не з розповідей знають, що таке обстріли. Запитання «Як бути далі?» вони ставили собі кожного дня, коли місто було під контролем бойовиків. Про те, як ДДПУ пережив весну та літо 2014 року і, найголовніше, які цілі ставить перед собою сьогодні, ми запитуємо ректора університету Світлану Омельченко.
Ректор ЛНУ Сергій Савченко: Упевнений, що повернемося додому Навесні 2014 року до Луганська нахабно увірвався «русскій мір». У квітні сепаратисти захопили місцеве Управління СБУ, заволоділи арсеналом зброї, оприлюднили відеозвернення з вимогою провести так званий референдум про незалежність ЛНР. Студенти і викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка виходили на проукраїнські акції, закликали ігнорувати «псевдореферендум». Не дивно, що сепаратисти одним із перших внесли вищий навчальний заклад до чорного списку «ворогів ЛНР». Озброєні чоловіки майже щодня вдиралися до навчальних корпусів з обшуками, шукали «шпигунів київської хунти», «бандерівців» та «правосеків»… Залишатися у місті ставало все небезпечніше. На початку вересня ініціативна група викладачів ухвалила рішення: переїжджати на територію, яку контролює Україна. Про драматичні місяці окупації, переїзд і, найважливіше, – надзвичайно непрості роки відновлення роботи на новому місці «ОУ» розповідає ректор ЛНУ Сергій САВЧЕНКО.
Володимир казарін: Кримська молодь обирає Україну Рік тому Таврійський національний університет імені Володимира Вернадського відновив роботу на материковій частині України. Яким був цей рік для кримчан, котрі обрали українське майбутнє, з якими труднощами вони зіткнулись і що планують робити далі? Про це «ОУ» запитує в ректора ТНУ Володимира КАЗАРІНА.
Теги:
Василь КРАВЕЦЬ: КОЖНОГО ДНЯ РОБИМО ХОЧА Б МАЛЕНЬКИЙ КРОК УПЕРЕД Історія переїзду Донбаської національної академії будівництва і архітектури з Макіївки до Краматорська – одна з найдраматичніших у долі переміщених вишів. На початку вересня 2014 року над академією було піднято прапор так званої ДНР, навчальним закладом розгулювали озброєні сепаратисти. За будь-яке необережне слово можна було потрапити до в’язниці. У цих умовах ініціативна група проукраїнських викладачів почала підготовку до переїзду ВНЗ на територію, підконтрольну Україні.
Нова історія Донецького національного технічного університету почала відлік із листопада 2014 року
Теги:
Наверх