Розпочався заключний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017»

Сотня кращих педагогів загальноосвітніх навчальних закладів нині змагається за звання «Учителя року». Конкурсні випробування відбуваються у чотирьох номінаціях: у Хмельницькому визначать кращого вчителя-інформатика України, у Тернополі – учителя початкових класів, Вінниця об’єднала кращих учителів біології, а Житомир –музичного мистецтва.

Протягом тижня 25 учасників у кожній з номінацій, а це – педагоги загальноосвітніх навчальних закладів з усіх областей України, проходитимуть тестування з фахової майстерності, демонструватимуть володіння інформаційними технологіями, проведуть майстер-класи, презентуватимуть власні навчальні проекти. Уперше в історії конкурсу педагоги-фіналісти проводитимуть експертизу підручників.

«Конкурс «Учитель року» – це не тільки фахове випробування для кращих педагогів України, але й частина нової освітньої політики, яка визначає провідну роль педагога у суспільстві, – такими словами привітала учасників заключного туру Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

У своєму зверненні, яке лунало на урочистій церемонії відкриття конкурсу, очільниця освітянського відомства наголосила: всі учасники успішно подолали непростий шлях до фіналу, і цим засвідчили, що по праву належать до вчителів, яких із гордістю називають «агентами змін». «Саме ви, активні, готові до навчання впродовж життя, простійного професійного зростання, є каталізатором змін в українській освіті та українському суспільстві в цілому», – йшлося у привітанні.

Також зазначалося, що це освітянське змагання відкриває нові імена, нові педагогічні ідеї, стає платформою для розвитку нової української школи, оновлення сутності освітнього процесу, пошуку таких видів навчальної діяльності, які б дозволили перейти від нагромадження знань до розвитку вмінь, від покарань за помилки – до творчого пошуку, від виснажливого заучування – до радісних відкриттів.

Урочистості з нагоди фінального етапу головного учительського змагання року в усіх чотирьох містах, де відбуваються змагання, пройшли з участю найкращих творчих колективів та вокалістів, відомих усій Україні.

Родзинкою свята, зокрема, у Вінниці стало виголошення етичного кодексу учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017». Він ґрунтується на нормах загальнолюдської моралі та педагогічної етики, а толерантність, взаємоповага, доброзичливість та професійність є головними орієнтирами конкурсних випробувань.

Серед учасників фінального етапу немає людей випадкових. Усі вони – переможці попередніх – районних та обласних – етапів змагань. Для кожного фіналіста школа – це життя, а вчительський талант – це, насамперед, покликання і невтомна праця.Оцінюватиме роботу конкурсантів журі з числа науковців провідних вишів і кращих шкільних викладачів України. А підсумки конкурсу будуть оголошені 28 квітня.

Довідково: Спостерігати за останніми новинами всеукраїнського конкурсу «Учитель року» можна на офіційній сторінці конкурсу (http://mon.gov.ua/activity/education/teacher2017). У рубриці «Щоденник конкурсу»розміщено програми проведення заключного туру у номінаціях «Початкова освіта» (м. Тернопіль), «Музичне мистецтво» (м. Житомир), «Інформатика» (м. Хмельницький), «Біологія» (м. Вінниця). Саме на цій сторінці можна познайомитися із учасниками заключного туру конкурсу «Учитель року – 2017»(http://mon.gov.ua/activity/education/teacher2017/uchasniki/).

Головні етапи заключного туру висвітлюватимуться на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (https://imzo.gov.ua/).

 

Додатково:

Вітальне слово Міністра Лілії Гриневич https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQV1dVbThvejEzdWs/view

 

 

 

У чотирьох номінаціях «Учителя року» визначено 12-тку лідерів!

У Житомирському, Тернопільському, Вінницькому та Хмельницькому обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти тривають випробування конкурсу «Учитель року» у чотирьох номінаціях: «Початкова освіта» (м. Тернопіль), «Музичне мистецтво» (м. Житомир), «Інформатика» (м. Хмельницький), «Біологія» (м. Вінниця). Сьогодні рейтингові таблиці, які були сформовані за підсумками відбіркового етапу конкурсу, дозволили визначити 12 лідерів, які продовжать змагатися у фіналі.

 

 

 

Нагадаємо, цьогоріч уперше конкурсні випробування проводяться із дотриманням нового програмного документу – Етичного кодексу учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року», що був затверджений у вересні минулого року під час засідання центрального оргкомітету. За кодексом, конкурсанти доводять професіоналізм, дотримуються вимог педагогічної етики і моралі, поважають права, законні інтереси, честь, гідність та почуття інших, дотримуються культури мовлення та ділового спілкування тощо.

Із текстом Кодексу та умовами проведення конкурсу можна ознайомитися за посиланням: http://mon.gov.ua/activity/education/teacher2017/

Наверх