У кожній номінації конкурсу «Учитель року» визначено 12 лідерів

Тривають випробування конкурсу «Учитель року» у Житомирському, Тернопільському, Вінницькому та Хмельницькому обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти. На сайтах ОІППО вже оприлюднені рейтингові таблиці із зазначенням у них кількості балів, отриманих кожним учасником із  фахового тестування, практичної роботи, а також майстер-класу. Таким чином, визначено12 лідерів у кожній із номінацій. Саме ці вчителі продовжать змагатися у фіналі. Решта тринадцять їх колег отримали дипломи учасників та вирушили додому.

На наступному етапі фіналісти проведуть конкурсні уроки в загальноосвітніх навчальних закладах, презентуватимуть власні навчальні проекти (відео цих конкурсних випробувань вже незабаром стане доступним для усіх бажаючих). У четвер вони здійснюватимуть експертизу підручника. В Інституті модернізації змісту освіти сподіваються: саме це конкурсне випробування виявить вміння конкурсантів аналізувати навчальний та науково-методичний апарат підручників.

– Звичайно, конкурс за своєю сутністю передбачає конкуренцію, боротьбу за перемогу, психологічне напруження, бо змагаються кращі представники вчительства кожної області України. Для конкурсантів – це і виклик, і випробування, і спроба аналізу власної педагогічної діяльності, узагальнення досвіду роботи. Учасники вже продемонстрували високий рівень фахової майстерності, відкритість новим педагогічним ідеям, вміння взаємодіяти з колегами, бажання дізнаватися нове та готовність до самовдосконалення. Учителі виявляють педагогічну творчість, інноваційне мислення, проте члени журі відмічають недостатню методичну підготовку конкурсантів, на що варто звернути увагу методичним установам, – прокоментувала підсумки відбіркового етапу конкурсу Олена Артеменко, начальник відділу по організації масових заходів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

За загальною сумою балів, отриманих за підсумками трьох випробувань – конкурсного уроку, навчального проекту і експертизи підручника – робитиметься ще одне рейтингування, яке й визначить переможців і лауреатів. Підсумки фіналу «Учитель року – 2017» підбиватимуть наприкінці тижня.

Нагадаємо, цьогоріч уперше конкурсні випробування проводяться із дотриманням нового програмного документу – Етичного кодексу учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року», що був затверджений у вересні минулого року рішенням центрального оргкомітету. За кодексом, конкурсанти доводять професіоналізм, дотримуються вимог педагогічної етики і моралі, поважають права, законні інтереси, честь, гідність та почуття інших, дотримуються культури мовлення та ділового спілкування тощо. Із текстом Кодексу та умовами проведення конкурсу можна ознайомитися за посиланням: http://mon.gov.ua/activity/education/teacher2017/

 

За перебігом конкурсних випробувань можна спостерігати на сайтах ОІППО:

«Початкова освіта» (м. Тернопіль) – http://ippo.edu.te.ua/

«Музичне мистецтво» (м. Житомир) – http://www.zippo.net.ua/, https://www.facebook.com/%D0%96%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%9E%D0%86%D0%9F%D0%9F%D0%9E-1075174225829183/

«Інформатика» (м. Хмельницький) – http://dn.hoippo.km.ua/TeachYear/

«Біологія» (м. Вінниця) – http://academia.vinnica.ua/

 

Наверх